1 Eylül 2011 Perşembe

eylül

bugün 1 eylül.. ve bu şahsım için bir çok şey ifade ediyor.

en başta  benim gibi çabuk üşüyen ve çabuk yanan bi insan için, trençkotun dolaptan fırlaması demek. elimin ayağımın ısınmaması, sinüzitimin de daha sık olması demek. hem de resmi olarak sonbaharın başlıngıcı bugün, üşümem normal aslında.

1 eylül aynı zamanda uşak'ın kurtuluşu. kutlamalar vs. yapılır caddede.

eylül ayı dizilerin yeni bölümlerin yayınlanması ve yeni dizilerin başlaması anlamına da geliyo. küçüklüğümden beri okulların açılmasının yaklaştığını dizilerin yeni bölümlerinin yayınlanmaya başlamasından anlıyorum. 


okullar da eylül ayında açılıyo. 19 eylülde başlıyomuş öğretim yılı, bizim üniversite de öyle. yani eylül ayı uşak'tan izmir'e göç etme ayım benim.

eylül ayında doğum günüm ! 18 eylül. her eylülde bi yaşıma daha giriyorum, hayatımda yepyeni bi sayfa açılıyo. her eylülde biraz daha yaşlanıyorum, biraz daha yaşanmışlık sahibi oluyorum ve biraz daha olgunlaşıyorum.

eylül ayında gevşekliği bi kenara bırakıp biraz daha hayatın içine atılıyoruz. yaz aylarındaki gevşeklik yerini oldukça hareketli bi ritme bırakıyo. plajda mode on'dan çıkıp iş/okul mode on'a geçiyoruz.

eylül ayı herkes için bi başlangıç bence. mesela okullar açıldığında herkes arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşucak. kimisi yeni bi okula başlıycak, hiç tanımadığı insanların arasına gidicek ve yeni arkadaşlıklar edinmeye çalışıcak. bunda başarılı olamazsa eğer sıkıntılı dönem bekliyo olucak onu, başarılı olursa güzel dönem geçiricek.

eylül ayı başlangıç demek.
eylül ayı bilinmeyenler demek.
eylül ayı soğukların başlaması demek. off :(

sonradan eklenen edit: eylül ayı lig'in başlangıcı demek. bi de yaz aşklarını geride bırakıp ciddi ilişkilere atılma zamanı demek.


2 yorum:

  1. Eylül,bana çok hüzünlü gelir hep...

    YanıtlaSil
  2. eylül öyle biraz, huyundan mı suyundan mı bilinmez. yaprak dökümünü anımsatır.

    YanıtlaSil

buyur beyim